Inglise keele A1-taseme kursus
Inglise keele A1-taseme kursus
- Üldine teave
- Eesmärk
- Sihtgrupp
- Õpiväljundid
- Õppe sisu
Üldine teave. Inglise keele A1-taseme kursus
Õppe kogumaht
140 akadeemilist tundi, millest 100 akadeemilist tundi klassiruumis ja 40 tundi iseseisvat
Õppekavarühm: Keeleõpe
Õppekeel: vene
Rühm kuni 8 inim
Üksikisiku tuludeklaratsiooni esitamisel on võimalik 20% kursuse maksumusest tagasi saada
Kursuse õppejõud
Marina Karu – lõpetas Tartu Ülikooli tõlkeõpetuse erialal, õpetab inglise keelt koolis.
Jekaterina Fomitševa – õpetab inglise keelt võõrkeelena, lõpetas Tallinna Pedagoogilise Instituudi, inglise keele kursuste õppejõud pika töökogemusega, repetiitor, valdab võõrkeele õppe kaasaegseid metoodikaid.
Viktoria Menshova – filoloog, inglise keele õpetaja.
Monika Kull – inglise keele õpetaja, lõpetas Tallinna Pedagoogilise Instituudi ja Bristoli Ülikooli, töökogemus inglise koolis, inglise keele kursustel õpetamise kogemus alates 2014. aastast.
Õppeprotsessi kirjeldus. Inglise keele A1-taseme kursus
Õpe toimub auditooriumis ja veebis. Metoodika põhineb kommunikatiivse keeleõppe põhimõtetel, mis võimaldab arendada kõiki nelja keeleoskust. Rõhk pannakse suhtlusele. Praktiseeritakse seda, mida õpitakse. Vestluspraktika algab juba esimeses tunnis. Õppe käigus kasutatakse erinevaid meetodeid, mis aitavad kõigil õpilastel säilitada sama taset – rollimängud, videote vaatamine, arutelud, lugemis-, kuulamis- ja tõlkeharjutused, grupi- ja paaristöö. Õpe toimub kaks korda nädalas, neli akadeemilist tundi päevas.
Õpetamismeetodid
Arutelu, paaristöö, rollimäng, selgitamine, võrdlemine, tõlge, dialoogid, kuulamine, illustratsioonid, vestlus, töölehed, küsimused-vastused, lünkade täitmine, sõnaotsing, töö sõnastikuga, kirjeldus.
Õppematerjalid
Õppematerjalid on tasuta, nende maksumus sisaldub kursuse hinnas. Materjalide komplekt ostetakse enne kursuse algust ja väljastatakse igale õppurile.
Õppekeskkonna kirjeldus
Koolituse jooksul püütakse luua võimalikult õppimist toetav keskkond. Koolitustegevus toimub selleks otstarbeks sobilikel ja tervisekaitse nõuetele vastavatel pindadel aadressil Peterburi tee 50D, Tallinn. Kõik kasutatavad õppeklassid vastavad tervisekaitse nõuetele. Õppeklassid on varustatud tänapäevaste koolitusvahenditega (mugavad õppelauad ja toolid, tahvlid, dataprojektorid, printerid, lauaarvutid, video-ja audiotehnika jm).
Euroopa keeleõppe raamdokument
Euroopa võõrkeeleoskuse taseme hindamise raamdokument CEFR (Common European Framework of Reference) kehtestab ühtsed standardid, mida kasutatakse keeleoskuse taseme määramiseks kogu maailmas.
See süsteem aitab kaasa erinevates haridussüsteemides omandatud kvalifikatsioonide vastastikusele tunnustamisele ning soodustab töö- ja akadeemilist rännet. ALTE (The Association of Language Testers of Europe ehk Euroopa Keeletestijate Assotsiatsioon) on välja töötanud universaalse „can do“ valemi – oskuste ja võimete kogumi, mis vastab igale keeleoskuse tasemele A1-st (algtasemest) kuni C2-ni, mida rakendatakse mis tahes keele puhul. Need oskused ja võimed jagunevad üldisteks, sotsiaalseteks ja turismi, haridus- ja tööoskusteks.
Võõrkeele oskajal tasemel A1 on järgmised teadmised ja oskused
Võõrkeelt A1-tasemel valdav isik mõistab lihtsas keeles kirjutatud juhendeid, ankeete, vorme. Suudab osaleda vestluses tuttaval teemal. Oskab täita ankeete. Vastab lihtsatele küsimustele ja mõistab lihtsaid vastuseid. Saab kuulmise järgi aru lihtsatest teadaannetest (näiteks lennujaamas ja poes), menüüdest, annotatsioonidest. On võimeline kirjutama lihtsat sedelit, tänukirja või õnnitlust. Mõistab ja suudab vestelda tuttaval teemal, mis sisaldab prognoositavat teavet, kui vestluspartner kasutab lihtsaid ja lühikesi fraas
Lõpetamise tingimused
Kursus lõpetatakse õppekava ja kursuse eksami sooritamisega. Inglise keele A1-taseme kursuse eksam toimub eksamitesti vormis vastavalt kursuse programmile. Kursuseeksam on sooritatud, kui õppija on sooritanud vähemalt 60% kõigist eksamitesti ülesannetest.
Väljastatavad dokumendid
Kursuse läbimise tunnistus väljastatakse, kui õpilane on sooritanud vähemalt 60% testist. Kui õppija on sooritanud vähem kui 60% testist, väljastatakse kursuse lõpus tõend kursuse läbimise kohta.
Kursuse läbimise lõputunnistus sisaldab õpilase isiku- ja kooliandmeid, õpiväljundeid (teadmised ja praktilised oskused, mille õpilane on koolituse tulemusena omandanud), õppekava mahtu, õppeaega, kutsestandardit, andmeid tegevusloa ja registreerimise kohta ettevõtlusregistris, õpetajate nimekirja.
Tõend sisaldab õpilase isiku- ja kooliandmeid ning õpilase poolt läbitud akadeemiliste tundide arvu, õppeperioodi, litsentsi andmeid ja registreeringut ettevõtlusregistris ning õpetajate loetelu.
Kursuse läbimise kaudu on õppija täiendanud oma inglise keele oskust igapäevaselt välja töötatud teemades.
Kursus neile mõeldud, kelle keeletase A1-A2 vahemikus ja neile, kes õppisid keelt, kuid ei oma pead suhtlemisoskust või pole pikalt inglise keelt kõnelenud.
Kursuse lõppedes õppija: omab vajalikku sõnavara ja oskab suhelda igapäevase suhtluse kõige populaarsem teemadel; teab grammatika põhialuseid, oskab kasutada kaasaegseid elektroonilisi sõnastikke
Inglise keele A1-taseme kursuse programm
Vestlusteemad
1. Tutvumine. Jutustus endast, isikuandmete esitamine
2. Pere ja perekondlikud suhted
3. Haridus. Minu eriala ja töö
4. Igapäevaelu, päevakord
5. Toit ja joogid
6. Enesetunne, tervis ja heaolu
7. Reisimine, transport, vaatamisväärsused
8. Teenused
9. Poodlemine ja ostud
10. Vaba aeg, hobid ja meelelahutus
11. Keskkond, paigad, loodus, ilm
12. Kultuur ja keeled, keeleõpe
Koolituse tulemusena omandatud rääkimis-, lugemis- ja kirjutamisoskus
Suuline kõne
Kursuse lõppedes mõistab ja kasutab õpilane harjumuspäraseid igapäevaseid väljendeid ja väga lihtsaid fraase; suudab esitleda ennast ja teisi, esitada küsimusi ja vastata küsimustele isiklike andmete kohta: kus ta elab, inimesed, keda tunneb, ja asjad, mis tal on.
Osaleb lihtsas vestluses teiste inimestega, kui vestluskaaslane räägib aeglaselt ja selgelt ning on valmis vestluses kaasa aitama. On võimeline kuulmise järgi ära tundma põhisõnavara sisaldavaid lühikesi lauseid.
Lugemine
Loeb elementaarseid lauseid (mitte üle 7–9 sõna).
Kirjutamine
Oskate kirjutada oma nime, sünnikuupäeva, lühidalt endast; täidate lihtsaid blankette.
Grammatika
Present Simple (lihtolevik), Past Simple (lihtminevik), tegusõna to be, ebareeglipärased tegusõnad, be going to; nimisõnade ainsus ja mitmus; eessõnad in, on, at; lihtsad küsimused ja küsilaused.
Sõnavara
Sõnavara vastavalt kursuse vestlusteemadele. Põhisõnavara: lihtsad nimisõnad, tegusõnad, omadussõnad, asesõnad. Räägime endast, oma perest, oma hobidest, eelistustest ja igapäevastest toimetustest.
Ligikaudu 500–1000 sõna