Inglise keele A2-taseme kursus
Inglise keele A2-taseme kursus
- Üldine teave
- Eesmärk
- Sihtgrupp
- Õpiväljundid
- Õppe sisu
Üldine info. Inglise keele A2-taseme kursus
Õppe kogumaht
200 akadeemilist tundi neist auditoorse ja praktilise töö 160 akadeemilist tundi ja iseseisevtöö 40 akad.tund
Õppekavarühm: Keeleõpe
Õppekeel: vene
Rühm kuni 8 inim
Üksikisiku tuludeklaratsiooni esitamisel on võimalik 20% kursuse maksumusest tagasi saada
Kursuse õppejõud
Jekaterina Fomitševa – õpetab inglise keelt võõrkeelena, lõpetas Tallinna Pedagoogilise Instituudi, inglise keele kursuste õppejõud pika töökogemusega, repetiitor, valdab võõrkeele õppe kaasaegseid metoodikaid.
Elinor Waks – filoloog, inglise keele õpetaja. Kõrgharidus: MRÜ, TÜ kvalifikatsiooni tõstamise kursused.
Alisa Kondrashova – inglise keele õpetaja, Kõrgharidus: bakalaur Snt.-Peterburgi Riigi Ülikool, Bontš-Bruevitši nim. , маgistratuur ТÜ, Australian Centre for Education (Inglise keele õpetamine)
Õppematerjal pakutakse ja materjalide maksumus sisaldub kursuse hinnas
Irina Maksimova – inglise keele õppejõud, lõpetas Pihkva Pedagoogilise Instituudi, õpetab inglise keelt koolis, kogenud A1-C1 taseme inglise keele kursuste õpetaja.
Õppeprotsessi kirjeldus
Õpe toimub auditooriumis ja veebis. Õpe põhineb kaasaegsete tõhusate võõrkeelte õppimise meetodite, sealhulgas kommunikatiivsete ja leksikaalsete meetodite kombineerimisel. Grammatika õppimise käigus ja sõnavara täiendamisel kasutatakse grammatika-tõlkemeetodit. Iseseisvate tööde arendamisel on kasutatud self-study meetodit. Erinevate õpetamismeetodite kombineeritud kasutamine võimaldab vajalikku keeleoskuse arengut reaalsele elule lähedaste olukordade kaudu. Õpilased teevad harjutusi, milles jäljendatakse neid olukordi, kus inglise keelt kasutatakse ka päriselus. Seejuures ei arendata mitte ainult kõnet, vaid ka kirjutamist, lugemist ja kuulamist.
Õpetamismeetodid
Arutelu, paaristöö, rollimäng, selgitamine, võrdlemine, tõlkimine, dialoogid, kuulamine, illustratsioonid, etteütlus, vestlus, töölehed, küsimused-vastused, grupitöö, individuaaltöö, lünkade täitmine, sõnaotsing, töö sõnastikuga, kirjeldamine. Õpe toimub kaks korda nädalas, neli akadeemilist tundi päevas.
Õppematerjalide loend
Õppematerjalid on tasuta, nende maksumus sisaldub kursuse hinnas. Materjalide komplekt ostetakse enne kursuse algust ja väljastatakse igale õppurile.
Õppekeskkonna kirjeldus
Koolituse jooksul püütakse luua võimalikult õppimist toetav keskkond. Koolitustegevus toimub selleks otstarbeks sobilikel ja tervisekaitse nõuetele vastavatel pindadel aadressil Peterburi tee 50D, Tallinn. Kõik kasutatavad õppeklassid vastavad tervisekaitse nõuetele. Õppeklassid on varustatud tänapäevaste koolitusvahenditega (mugavad õppelauad ja toolid, tahvlid, dataprojektorid, printerid, lauaarvutid, video-ja audiotehnika jm).
Euroopa keeleõppe raamdokument
Euroopa võõrkeeleoskuse taseme hindamise raamdokument CEFR (Common European Framework of Reference) kehtestab ühtsed standardid, mida kasutatakse keeleoskuse taseme määramiseks kogu maailmas.
See süsteem aitab kaasa erinevates haridussüsteemides omandatud kvalifikatsioonide vastastikusele tunnustamisele ning soodustab töö- ja akadeemilist rännet. ALTE (The Association of Language Testers of Europe ehk Euroopa Keeletestijate Assotsiatsioon) on välja töötanud universaalse „can do“ valemi – oskuste ja võimete kogumi, mis vastab igale keeleoskuse tasemele A1-st (algtasemest) kuni C2-ni, mida rakendatakse mis tahes keele puhul. Need oskused ja võimed jagunevad üldisteks, sotsiaalseteks ja turismi, haridus- ja tööoskusteks
Võõrkeele A2-taseme kirjeldus
Võõrkeelt A2-tasemel valdav isik avaldab arvamust või esitab nõudmisi tuttavas kontekstis. Mõistab kirjeid märkidel, siltidel, menüüdes. Mõistab lihtsaid tekste tuttaval teemal. Täidab vorme, ankeete, kirjutab lihtsaid kirju ja õnnitluskaarte. Suudab rääkida oma eelistustest, kasutades lihtsamaid keelekonstruktsioone. Mõistab lihtsalt sõnastatud arvamusi. Mõistab aeglaselt läbi loetud teksti või artikli üldist mõtet. Suudab kirjutada lühiloo või kirjelduse, kasutades õppeprotsessis omandatud sõnaavara. Mõistab enamikku aruandeid ja juhiseid oma tööpädevuse piires, kui neid aeglaselt loeb. On võimeline kirjutama lühikest ja arusaadavat märget kolleegile või partnerile.
Lõpetamise tingimused
Kursus lõpetatakse õppekava ja kursuse eksami sooritamisega. Inglise keele A2-taseme kursuse eksam toimub eksamitesti vormis vastavalt kursuse programmile. Kursuseeksam on sooritatud, kui õppija on sooritanud vähemalt 60% kõigist eksamitesti ülesannetest.
Väljastatavad dokumendid
Kursuse läbimise tunnistus väljastatakse, kui õpilane on sooritanud vähemalt 60% testist. Kui õppija on sooritanud vähem kui 60% testist, väljastatakse kursuse lõpus tõend kursuse läbimise kohta.
Kursuse läbimise lõputunnistus sisaldab õpilase isiku- ja kooliandmeid, õpiväljundeid (teadmised ja praktilised oskused, mille õpilane on koolituse tulemusena omandanud), õppekava mahtu, õppeaega, kutsestandardit, andmeid tegevusloa ja registreerimise kohta ettevõtlusregistris, õpetajate nimekirja.
Tõend sisaldab õpilase isiku- ja kooliandmeid ning õpilase poolt läbitud akadeemiliste tundide arvu, õppeperioodi, litsentsi andmeid ja registreeringut ettevõtlusregistris ning õpetajate loetelu.
Оmandada inglise keele oskust A2 tasemel, mis võimaldaks suhelda igapäeva elus populaarsetel teemadel.
See kursus on mõeldud nendele inimestele, kellel on inglise keele alusteadmised ja nad kunagi alustasid inglise keele õppimist, aga kaua aega ei omanud keele praktilist rakendamist ja nüüd soovivad oma inglise keele taset parandada või enne saadud teadmisi värskendada ja täeindada.
Kirjutamine
Oskab kirjutada lihtsamaid fraase ja lauseid, ühendades neid lihtsate side sõnadega nagu „ja”, „aga” ning „sest”
Kuulamine
Mõistab selget ja aeglast seotud kõnet. Mõistab selgelt ja aeglaselt hääldatud fraase jm väljendeid, mis seos tuvad esma tähtsate eluvaldkondadega (nt algeline isiku- ja pere teave, sisseostud, kodukoht, töö)
Lugemine
Mõistab lühikesi lihtsaid tekste tuttavatel teemadel, kui teksti keele kasutus sarnaneb tema igapäevaelus või -töös sageli ettetulevaga. Mõistab lühikesi, lihtsaid tekste, mis sisaldavad sagedasti kasuta tavaid ja rah vus vahelise levikuga sõnu
Rääkimine
Oskab lihtsal viisil kirjeldada ja tutvustada inimesi, elu- ja töötingimusi ning igapäevatoiminguid, sõnastada, mis meeldib, mis mitte jne; tekst moodustub lihtsate sidesõnadega seotud lihtfraasidest ja -lausetest
Inglise keele A2-taseme kursuse programm
Vestlusteemad
1. Tutvumine. Jutustus endast, isikuandmete esitamine
Inimeste kirjeldamine. Välimus, iseloom. Kuidas ma seda näen
2. Pere ja perekondlikud suhted. Lähisugulased
3. Haridus ja kvalifikatsiooni tõstmine
4. Töö ja töökohustused
5. Uudised. Kõik, mis meie ümber toimub
7. Sündmused ja meeldejäävad kuupäevad
8. Mood ja riided. Mida selga panna
9. Toit ja tähtpäevad. Tervislik toitumine
10. Tervis
11. Loomariik
12. Sport ja üritused
13. Transport ja reisimine. Puhkus
14. Ilm ja loodus. Maa. Meie ilmaruumi imed
Koolituse tulemusena omandatud rääkimis-, lugemis- ja kirjutamisoskus
Suuline kõne
Õpite lühidalt rääkima endast, oma tööst ja hobidest. Avaldate arvamust õpitud materjali alusel. Räägite kaasa lihtsas dialoogis igapäevastel teemadel. Oskate küsida infot asukoha ja suuna kohta, tellida teenust. Tunnete ära ja mõistate kuulmise järgi tuttava sõnavaraga dialooge.
Lugemine
Loete ja mõistate lühikesi tekste (400–500 sõna), milles on väike hulk tundmatut sõnavara.
Kirjutamine
Kirjutate sõnumeid, kasutades tuttavat sõnavara (kuni 10–15 lauset).
Grammatika
Sõnade järjekord lauses, modaalverbid (have to, must), tingimuslaused (0, 1, 2), infinitiiv ja gerundium, Present Continuous (kestev olevik), Past Continuous (kestev minevik), Future Simple (lihttulevik), Present Perfect (täisminevik).
Sõnavara
Sõnavara vastavalt kursusel käsitletud vestlusteemadele. Puhkus, meeldejäävad kuupäevad, mood ja riided, loomariik, sport ja üritused, inimene teda ümbritsevas maailmas, toit ja tähtpäevad, tervis, ilm.
Ligikaudu 1500–2000 sõna