BTEducation

tel. +37253957408, +3726729777, email: bus-tech@hotmail.com
Kursused Tallinnas – Peterburi tee 50D, Tallinn, 11415
Business Technologies OÜ
Me kujundame oma klientide tulevikku...

Inglise keele B2-taseme kursus

Inglise keele B2-taseme kursus

Kursuse hind
1290 €
Maht:
280 akad. tundi, millest 200 akad. tundi klassiruumis ja 80 akad. tundi iseseisvat tööd
Õppekavarühm:
Keeleõpe
Õppekeel:
vene
Rühm:
kuni 8 inim

Üldine teave. Inglise keele B2-taseme kursus

Õppe kogumaht
280 akadeemilist tundi neist auditoorse ja praktilise töö 200 akadeemilist tundi ja iseseisevtöö 80 akad.tund

Õppekavarühm: Keeleõpe
Õppekeel: vene
Rühm kuni 8 inim

Üksikisiku tuludeklaratsiooni esitamisel on võimalik 20% kursuse maksumusest tagasi saada

Kursuse õppejõud

Elvira Saarilainen – filoloog, inglise keele õpetaja, lõpetas Helsingi Ülikooli, inglise keele võõrkeelena õpetamise kogemus alates 2005. aastast.
Alina Rosmanova – filooloog, inglise keele õpetaja
Taia Karzung – inglise keele õpetaja, lõpetas Minski Riikliku Lingvistilise Ülikooli, mitmeaastane töökogemus õpetajana inglise keele kursustel, A2-C1 tasemeeksamiks ettevalmistamise kogemus.
Viktoria Menshova – filooloog, inglise keele õpetaja
Jelena Türkina – inglise keele filoloog, lõpetas Peterburi Ülikooli inglise keele erialal.
Olga Leinberg – filoloog, inglise keele õpetaja, lõpetas Tartu Riikliku Ülikooli inglise keele ja kirjanduse erialal.

Õppeprotsessi kirjeldus. Inglise keele B2-taseme kursus

Õpe toimub auditooriumis ja veebis. Õppe käigus kasutatakse erinevaid meetodeid. Peamised meetodid on kommunikatiivne ja leksikaalne meetod. Grammatika kinnistamisel ning sõnavara täiendamisel kasutatakse grammatika-tõlkemeetodit. Iseseisvate tööde arendamisel on kasutatud self-study meetodit. Erinevate õpetamismeetodite kombineeritud kasutamine võimaldab arendada vajalikke keeleoskusi. Õppematerjalid ja harjutused iseseisvaks tööks pakuvad õpisituatsioone, milles õpilased kasutavad inglise keelt päriselus. Seejuures ei arendata mitte ainult kõnet, vaid ka kirjutamist, lugemist ja kuulamist.

Õpetamismeetodid

Audio- ja videomaterjali kuulamine ja vaatamine. Arutelu, lugemine, tekstide ümberjutustamine. Viktoriinid. Jutustuse koostamine. Töö paarides ja väikerühmades. Dialoogide kuulamine uute kõnemudelite sissetoomiseks. Kõnešabloonide juurutamine. Dokumentaalvideote, intervjuude vaatamine ja nendele tekkinud reaktsioonide üle arutlemine. Lugemine ja statistiliste andmete kriitiline analüüs. Oletamine. Uudiste katkete lugemine, arutamine. Oletuste kontroll pärast kuulamist. Funktsionaalne rolli-lauamäng. Ajurünnak ja debatid. Võtmefraaside juurutamine kuulamise kaudu. Õpe toimub kaks korda nädalas, neli akadeemilist tundi päevas.

Õppematerjalid

Õppematerjalid on tasuta, nende maksumus sisaldub kursuse hinnas. Õppetöös kasutatakse. Materjalide komplekt ostetakse enne kursuse algust ja väljastatakse igale õppurile.

Õppekeskkonna kirjeldus

Koolituse jooksul püütakse luua võimalikult õppimist toetav keskkond. Koolitustegevus toimub selleks otstarbeks sobilikel ja tervisekaitse nõuetele vastavatel pindadel aadressil Peterburi tee 50D, Tallinn. Kõik kasutatavad õppeklassid vastavad tervisekaitse nõuetele. Õppeklassid on varustatud tänapäevaste koolitusvahenditega (mugavad õppelauad ja toolid, tahvlid, dataprojektorid, printerid, lauaarvutid, video-ja audiotehnika jm).

Euroopa keeleõppe raamdokument

Euroopa võõrkeeleoskuse taseme hindamise raamdokument CEFR (Common European Framework of Reference) kehtestab ühtsed standardid, mida kasutatakse keeleoskuse taseme määramiseks kogu maailmas.
See süsteem aitab kaasa erinevates haridussüsteemides omandatud kvalifikatsioonide vastastikusele tunnustamisele ning soodustab töö- ja akadeemilist rännet. ALTE (The Association of Language Testers of Europe ehk Euroopa Keeletestijate Assotsiatsioon) on välja töötanud universaalse „can do“ valemi – oskuste ja võimete kogumi, mis vastab igale keeleoskuse tasemele A1-st (algtasemest) kuni C2-ni, mida rakendatakse mis tahes keele puhul. Need oskused ja võimed jagunevad üldisteks, sotsiaalseteks ja turismi, haridus- ja tööoskusteks.

Võõrkeele B2-taseme kirjeldus

Võõrkeeleoskuse tase B2 tähendab võimet osaleda vestluses suvalisel teemal. Võõrkeelt B2-tasemel valdav isik suudab leida tekstist vajaliku info, mõistab juhiste üksikasju ja nõuandeid. Kirjutab konspekte ja kirju mis tähes teemal. Suudab vestelda erialasel või isiklikul teemal. Osaleb artiklite ja massimeedias ilmunud uudiste arutelus laialdasematel teemadel. Vastab pärast esitlust prognoositavatele või konkreetselt sõnastatud küsimustele. Mõistab üksikasjalikku teavet, kulinaartermineid retseptis, restoranimenüüd või lühendeid hotelli reklaamis. Suudab kirjutada päringu konkreetsete asjaolude või võimaluste kohta. Loeb sujuvalt teksti ning mõistab selle üldmõtet, leiab tekstist vajaliku informatsiooni. Kirjutab konspekte edaspidiseks kasutamiseks kirjandi kirjutamisel või eksamiks valmistumisel. Mõistab ja edastab standardseid tööga seotud teateid. Mõistab mis tahes sisuga kirjavahetuse mõtet. Mõistab töö käigus esitatavaid toote aruandeid ja infot. Mõistab kaupade või teenuste standardtellimusi ja reageerib neile õigesti.

Lõpetamise tingimused 

Kursus lõpetatakse õppekava ja kursuse eksami sooritamisega. Inglise keele B2-taseme kursuse eksam toimub eksamitesti vormis vastavalt kursuse programmile. Kursuseeksam on sooritatud, kui õppija on sooritanud vähemalt 60% kõigist eksamitesti ülesannetest.

Väljastatavad dokumendid

Kursuse läbimise tunnistus väljastatakse, kui õpilane on sooritanud vähemalt 60% testist. Kui õppija on sooritanud vähem kui 60% testist, väljastatakse kursuse lõpus tõend kursuse läbimise kohta.

Kursuse läbimise lõputunnistus sisaldab õpilase isiku- ja kooliandmeid, õpiväljundeid (teadmised ja praktilised oskused, mille õpilane on koolituse tulemusena omandanud), õppekava mahtu, õppeaega, kutsestandardit, andmeid tegevusloa ja registreerimise kohta ettevõtlusregistris, õpetajate nimekirja.

Tõend sisaldab õpilase isiku- ja kooliandmeid ning õpilase poolt läbitud akadeemiliste tundide arvu, õppeperioodi, litsentsi andmeid ja registreeringut ettevõtlusregistris ning õpetajate loetelu.

Koolituse lõpuks on õppija motiveeritud ja omandanud vajalikku keeleoskust eesti keelt B2-taseme eksami sooritamiseks

Täiskasvanud, kelle keeleoskuse taset B1-tasemele ning kes soovivad jätkata eesti keele õppimist.

Kursuse lõpuks on õppija võimeline:
- võib mitmesugustes kontekstides suhelda ja end mõistetavaks teha;
- suudab üldiselt jälgida pikema mõttevahetuse põhipunkte eeldusel, et kõneldakse ühiskeeles ja hääldus on selge;
- oskab esitada oma vaatenurka või arvamust sõprade ringis toimuvas vabas mõttevahetuses;
- arusaadavalt väljendada oma jutu peamist mõtet;
- võib paindlikult kasutada lihtsaid keele vahendeid, et väljendada vajalikku;
- osaleda vestluses või mõttevahetuses, kuid aeg-ajalt võib jääda arusaamatuks, mida ta täpselt öelda tahab;
- arusaadavalt väljenduda, kuigi pikema kõnelõigu korral teeb sageli pause, et otsida sõnu ja grammatilisi vorme või korrigeerida sõnastust;
- võib tulla paindlikult toime igapäevaelu problee midega, näiteks: tuleb toime vähem tüüpilistes ühissõidukitega seotud olukordades;
- saab hakkama enamikus olukordades, mis tulevad ette reisiks valmistumisel (nt reisibüroos) või reisimisel jm sõitudel;
- on võimeline ettevalmistuseta astuma vestlusse, kui kõneaine on tuttav;
- oskab esitada kaebust;
- võib intervjuul/konsultatsioonil aeg-ajalt ilmutada algatusvõimet (nt vahetada teemat), kuid üldiselt toetub siiski tugevalt küsitlejale;
- oskab paluda vahetult kuuldu kohta selgitusi või täpsustusi.

Inglise keele B2-taseme kursuse programm

Vestlusteemad

1. Jutustus endast. Pere, lähedased ja kaugemad sugulased
2. Haridus. Kvalifikatsiooni tõstmine. Tegevusvaldkonna muutmine
3. Töö. Karjäär
4. Igapäevaelu. Suhtlus. Tunded ja emotsioonid
5. Toit. Tervislik toitumine
6. Minu keha
7. Haigus ja ravi
8. Majandus- ja õigussuhted. Kuritöö ja karistus
9. Inimsaavutused, sündmused, meeldejäävad kuupäevad, elulugu
10. Riided ja mood. Mida selga panna
11. Kirjandus ja kunst. Kultuuriväärtused
12. Teater ja kino
13. Transport ja reisimine. Lennureisid
14. Planeedi kliima. Loodusõnnetused. Ökoloogia

Koolituse tulemusena omandatud rääkimis-, lugemis- ja kirjutamisoskus

Suuline kõne

Õppeprotsessis õpivad õpilased väljendama oma arvamust mis tahes teemal, kirjeldama üksikasjalikult sündmusi, arendama ja kinnitama näidetega oma seisukohta; mõistma emakeelena kõneleja kõnet ning osalema dialoogis; kuulama ja mõistma raadiosaateid, intervjuusid ja podcaste (taskuhäälinguid).

Lugemine

Õpilased loevad ja mõistavad kursuse lõppedes temaatilisi artikleid, ilukirjanduslikke tekste kohandamata inglise keeles.

Kirjutamine

B2-taseme koolituse läbinud isik kirjutab sõnumeid, kasutades tuttavat sõnavara (kuni 10—15 lauset).

Grammatika

Present tenses (review); Past tenses (review); Use of auxiliary verbs; Past Simple; Past Continuous; Past Perfect; Past Perfect Continuous; used to/would/get used to; Present modals; polite requests;
Future forms; more complex question forms; Passive vs active; Present Perfect Simple; Present Perfect Continuous; Perfect tenses (consolidation); Past modals; Modals of speculation (might be/could be/should be); use of gerunds and infinitives

Sõnavara

Sõnavara kursuse teemadel. Ligikaudu 1500–2000 sõna

Registreeri kursusele


    Sisestage nädalapäeva number (1–7):